Antyki Meble

Antyki meble

W dziale, który przewrotnie nazwałem antyki meble piszę o moich ukochanych mebelkach, które zamieniam z brzydkich kaczątek na piękne antyczne łabędzie :) Dużo zatem będziecie czytać o szafach, komodach, stołach, krzesłach, sekretarzykach oraz innych znaleziskach.

Komoda Biedermeier

BiedermeierKomoda zakupiona na aukcji antyków w Poznaniu przeszło 5 lat temu. Komoda nie wymagała renowacji, kupiłem ją gdyż uwielbiam ten styl i chciałem sobie zrobić prezent z okazji 28 urodzin :)

Komoda wykonana jest z drewna mieszanego. Głównie to mahoń, ale są też elementy dębowe. Prezentuje się pięknie, jest ciężka i solidna (choć nie brakuje jej elementów dekoracyjnych). Jednym słowem jest taka jaka powinna być prawdziwa komoda Biedermeier.

Komoda pochodzi z około 1830 roku liczy zatem już sporo czasu. To co wyjątkowe w tej komodzie to zdobienie wykonane ściegiem w postaci pereł. Ciągnie się ono od nóżek poprzez drzwiczki. W środku szuflady z przegródkami (zapewne na biżuterię) oraz szafeczka otwierana kluczykami wykonanymi z masy perłowej. Jeden z moich ulubionych antyków!

Krzesła Biedermeier

BiedermeierKolejny Biedermeier, ale to przypadek. Mam szczególny sentyment do tych mebelków, gdyż odnalazłem je w starej kamienicy na warszawskiej Pradze. Stały zniszczone w korytarzu służąc za... podstawki pod kwiaty oraz jako słupki, do których przywiązany był sznurek na bieliznę. Musiałem długo przekonywać właścicielkę kwiatków, że przysłuży się sztuce i dziedzictwu narodowemu, jeśli mi sprzeda te krzesełka :)

W domu poddałem je gruntownej renowacji. Malowanie, wymiana okleiny, nałożenie lakieru, osuszenie oraz na nowo przymocowanie nadgryzionych przez czas nóżek. Dziś prezentują się znakomicie. Więcej pisać nie będę. Oceńcie sami!

Nowości

12
lip

Srebrna broszka

I tutaj zagadka. Nie udało mi się ustalić ani roku powstania tej starej biżuterii ani nazwy producenta...

08
lip

Krzesła Biedermeier

Kolejny Biedermeier, ale to przypadek. Mam szczególny sentyment do tych mebelków, gdyż...

Galeria Antyków

Polecamy

Meble antyki

Miłośnik antyków

Witaj na moim blogu. Tematem mojej strony są antyki meble, stara biżuteria, porcelana Rosenthal oraz inne wykwintne przedmioty.

Twitter Facebook