Antyki Meble

Starocie

Stary nie znaczy zły i gorszy. Tak samo starocie. W odróżnienia od działu Antyki Meble tutaj nie napiszę, ani słowa na temat krzeseł, stołów, komód itp. No może najwyżej dwa, trzy słowa :) Starocie to miejsce dla zabytkowych biżuterii, porcelany, zastawy stołowej i innych cacuszek. Lubisz wykwintne drobiazgi? Ja także!

Talerze z porcelany Rosenthal

Porcelana RosenthalDwie sztuki. Służyły jako ozdoba na ścianie u moich znajomych z Bukowiny. Syn gospodarza niekiedy przymierzał się do jedzenia z nich swojego ulubionego ciastka, ale zawsze był karcony za brak szacunków dla antyków i historii.

Zabrałem je lekko zakurzone, ale w doskonałym stanie. Dziś zdobią mój serwis, którego używam w wyjątkowych okazjach (a co tam!). Co do samych talerzy. Są to talerze z kategorii Maria Saint Germain. Talerze są specyficzne: wielokątne, ozdobione delikatnym paskiem, nieco głębokie. Co ciekawe Maria jest teraz jedną z najpopularniejszych linii Rosenthal i nawet talerze do jedzenia pizzy produkowane są wedle tej kategorii!

Srebrna broszka

Srebrna biżuteriaI tutaj zagadka. Nie udało mi się ustalić ani roku powstania tej starej biżuterii ani nazwy producenta. Może jakiś inny miłośnik antyków będzie w stanie mi pomóc. Broszka jest piękna, bogato zdobiona. Niestety jej stan pozostawia wiele do życzenia. Wytarta, mocno zaśniedziała. Nic dziwnego – znalazłem ją w opuszczonym dworku w podłódzkim Bełdowie.

Jak na razie nie mam środków na odnowę i renowację tej broszki. Może po oczyszczeniu będę w stanie napisać o niej coś więcej.

Nowości

12
lip

Srebrna broszka

I tutaj zagadka. Nie udało mi się ustalić ani roku powstania tej starej biżuterii ani nazwy producenta...

08
lip

Krzesła Biedermeier

Kolejny Biedermeier, ale to przypadek. Mam szczególny sentyment do tych mebelków, gdyż...

Galeria Antyków

Polecamy

Meble antyki

Miłośnik antyków

Witaj na moim blogu. Tematem mojej strony są antyki meble, stara biżuteria, porcelana Rosenthal oraz inne wykwintne przedmioty.

Twitter Facebook