Antyki Meble

Drogocenna pasja – antyki.

Właściwie trudno podać jeden, główny powód, dlaczego ludzie kupują i gromadzą wszelkiego rodzaju antyki. Jedni robią to, ponieważ przywiązują dużą wagę do przeszłości i historii. Drudzy, ponieważ nad wszystko cenią kunszt i detal wychodzący z pracy rąk dawnych mistrzów, a jeszcze inni z czystej chęci dodania sobie prestiżu. Ile ludzi, tyle postaw, jak to w życiu.

Porcelana RosenthalWydaje się jednak, że niezależnie od powodów, gromadzenie i kolekcjonowanie wszelkich staroci jest godne pochwały. To właśnie dzięki tym ludziom możemy zachować dla potomnych piękne rzeczy czyt. starocie, których już dzisiaj nikt nie produkuje na świecie.

Pasjonaci militariów, starych mebli, numizmatyki czy np. porcelany są swoistego rodzaju prywatnym muzeum, gdzie okazy np. wyrobów Rosenthal zajmują swoje godne miejsce.

Z pewnością z tego typu kolekcjonerami możemy się spotkać nawet w Internecie, choćby na stronie antyki-biedermeier.tdnet.com.pl, gdzie właściciel bardzo chętnie opowiada o swojej kolekcji i pasji z jaką zajmuje się przywracaniem starym rzeczom swojej dawnej świetności.

Na koniec jawi się pytanie, czy stara, krucha porcelana doczekałaby dzisiejszych czasów, gdyby nie oni?

Nowości

12
lip

Srebrna broszka

I tutaj zagadka. Nie udało mi się ustalić ani roku powstania tej starej biżuterii ani nazwy producenta...

08
lip

Krzesła Biedermeier

Kolejny Biedermeier, ale to przypadek. Mam szczególny sentyment do tych mebelków, gdyż...

Galeria Antyków

Polecamy

Meble antyki

Miłośnik antyków

Witaj na moim blogu. Tematem mojej strony są antyki meble, stara biżuteria, porcelana Rosenthal oraz inne wykwintne przedmioty.

Twitter Facebook