Antyki Meble

O mnie

Nazywam się Ksantyp. W latach '90 kończyłem historię na Uniwersytecie Warszawskim. Już od czasów liceum interesowałem się wszystkim, co związane z artystycznym designem, antycznymi meblami oraz kunsztownymi ozdobami.

Poświęcam antykom każdą wolną chwilę (choć nie jest ich zbyt wiele, gdyż uczę historii w jednym z warszawskich liceów). Mimo to staram się podróżować po Polsce w poszukiwaniu zapomnianych antyków. Czasem trafiam na nie na oficjalnych aukcjach, czasem podczas odwiedzin u zaprzyjaźnionych osób, a niekiedy – całkiem przypadkiem – na opuszczonych strychach czy też w biednych kamienicach.

Cóż robię ze znalezionymi/zakupionymi antykami? Otóż taszczę je do mojego domu i poddaję gruntownej renowacji. Na szczęście – lub niestety – mieszkam na razie samotnie i nie jestem narażony na wieczne narzekania drugiej połówki na nadmierne zagracenie mieszkania ;) Zgromadziłem już sporą kolekcję, którą postanowiłem podzielić się z internautami. Jeżeli zatem interesujesz się tematem antyków, mebli i renowacji, to mój blog jest dla Ciebie.

Zapraszam do oglądania zdjęć oraz życzę miłej lektury :)

Nowości

12
lip

Srebrna broszka

I tutaj zagadka. Nie udało mi się ustalić ani roku powstania tej starej biżuterii ani nazwy producenta...

08
lip

Krzesła Biedermeier

Kolejny Biedermeier, ale to przypadek. Mam szczególny sentyment do tych mebelków, gdyż...

Galeria Antyków

Polecamy

Meble antyki

Miłośnik antyków

Witaj na moim blogu. Tematem mojej strony są antyki meble, stara biżuteria, porcelana Rosenthal oraz inne wykwintne przedmioty.

Twitter Facebook